Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

500 011 936

infolinia: 730  - 1700

poniedziałek  - piątek

mail: pomorskiebazarek@podr.pl

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Olej z rzepaku ekologiczny 500 ml

Certyfikat

Certyfikat

Tak

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Tak

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Tak

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Koczała

Powiat Człuchowski / Gmina Koczała

Od 1992 roku prowadzimy rodzinne gopsodarstwo rolne, a od 11-stu uprawiamy pola ekologicznie. Nasze uprawy pozbawione są zaprawiania nasion, oprysków i nawożenia. Stworzyliśmy małą rodzinna manufakturę i postanowiliśmy zająć się  produkcją olejów tłoczonych na zimno. Proces tłoczenia tą metodą  (w temperaturze poniżej 40 st.C) pozwala w pełni zachować walory odżywcze i smakowe, a także nie niszczy cennych składników zawartych w nasionach. Używamy nasion ekologicznych z własnego gospodarstwa, co sprawia, że mamy pełną kontrolę na wszystkich etapach produkcji wraz z dbałością o najwyższą jakość produktu. Oleje nie są filtrowane, o czym świadczy osad na dnie butelki, który jest normalnym zjawiskiem sedymentacji.

Olej rzepakowyy  charakteryzuje się wyjątkowo korzystną proporcją kwasów tłuszczowych, które stanowią blisko 90% jego zawartości odgrywając istotną rolę w procesach metabolicznych organizmu. Odznacza się optymalnym stosunkiem kwasów Omega-6 do Omega-3, które w odpowiedniej proporcji mają ważny wpływ na rozwój mózgu, układu nerwowego płodu, a także siatkówki oka. Regulują gospodarkę tłuszczową organizmu i pełnią ważną rolę w profilaktyce nowotworów np: jelita grubego oraz piersi. Olej idealnie można wykorzystać do pielęgnacji skóry i włosów jako składnik do domowych maseczek oraz do demakijażu twarzy.

Używać wyłącznie na zimno 1-3 łyżek dziennie lub jako dodatek do serów, ryb, mięs, sałatek, suróewk, majonezów, sosów winegret, dipów, pesto itp. Cena 20 zł/500 ml. Media społecznościowe: eko stodola koczala