Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

500 011 936

infolinia: 730  - 1700

poniedziałek  - piątek

mail: pomorskiebazarek@podr.pl

 

Facebook  Polski ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Olej rydzowy ekologiczny 250 ml

Certyfikat

Certyfikat

Tak

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Tak

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Tak

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Koczała

Powiat Człuchowski / Gmina Koczała

Od 1992 roku prowadzimy rodzinne gopsodarstwo rolne, a od 11-stu uprawiamy pola ekologicznie. Nasze uprawy pozbawione są zaprawiania nasion, oprysków i nawożenia. Stworzyliśmy małą rodzinna manufakturę i postanowiliśmy zająć się  produkcją olejów tłoczonych na zimno. Proces tłoczenia tą metodą  (w temperaturze poniżej 40 st.C) pozwala w pełni zachować walory odżywcze i smakowe, a także nie niszczy cennych składników zawartych w nasionach. Używamy nasion ekologicznych z własnego gospodarstwa, co sprawia, że mamy pełną kontrolę na wszystkich etapach produkcji wraz z dbałością o najwyższą jakość produktu. Oleje nie są filtrowane, o czym świadczy osad na dnie butelki, który jest normalnym zjawiskiem sedymentacji.

Olej rydzowy produkowany jest z nasion lnianki siewnej, która jest najstarszą rośliną oleistą w Europie. Zwana jest także rydzem, którego nazwa pochodzi od brunatno-rdzawego zabarwienia nasion. Olej rydzowy jest zasobny w zdrowe kasy tłuszczowe nienasycone, z których najważniejszy jest Omega-3. Wyjątkowo obfity w antyoksydanty oraz witaminę E. Korzyści z konsumpcji oleju rydzowego to m.in.: obniżenie poziomu cholesterolu, ograniczenie stanów zapalnych w organizmie, wzmacnianie odporności, łagodzenie stanów zapalnych skóry oraz opóźnianie procesu starzenia.

Używać wyłącznie na zimno 1-3 łyżek dziennie lub jako dodatek do twarogu, surówek, sałatek, pieczywa, majonezów, zup, ziemniaków, past, dipów, pesto, idealny do śledzi. Cena 20 zł/250 ml. Media społecznościowe: eko stodola koczala