Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

500 011 936

infolinia: 730  - 1700

poniedziałek  - piątek

mail: pomorskiebazarek@podr.pl

 

Facebook  Polski ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Olej z ostropestu ekologiczny 500 ml

Certyfikat

Certyfikat

Tak

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Tak

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Tak

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Koczała

Powiat Człuchowski / Gmina Koczała

Od 1992 roku prowadzimy rodzinne gopsodarstwo rolne, a od 11-stu uprawiamy pola ekologicznie. Nasze uprawy pozbawione są zaprawiania nasion, oprysków i nawożenia. Stworzyliśmy małą rodzinna manufakturę i postanowiliśmy zająć się  produkcją olejów tłoczonych na zimno. Proces tłoczenia tą metodą  (w temperaturze poniżej 40 st.C) pozwala w pełni zachować walory odżywcze i smakowe, a także nie niszczy cennych składników zawartych w nasionach. Używamy nasion ekologicznych z własnego gospodarstwa, co sprawia, że mamy pełną kontrolę na wszystkich etapach produkcji wraz z dbałością o najwyższą jakość produktu. Oleje nie są filtrowane, o czym świadczy osad na dnie butelki, który jest normalnym zjawiskiem sedymentacji.

Olej z ostropestu plamistego - rośliny o wysokiej zawartości sylimaryny, wspiera regenerację wątroby. Zalecany jest osobom borykającym się z problemem alkoholowym, chroni przed kamieniami żółciowym, marskością wątroby. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn i usuwa ujemne skutki farmakoterapii. Olej z ostropestu aktywnie wpływa na stymulację i ustabilizowanie systemu odpornościowego i nerwowego. Posiada właściwości przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia skóry, chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Pomaga także w walce z trądzikiem oraz przy wypadaniu włosów, które zachowują blask i sprężystość.

Stosować wyłącznie na zimno 1-3 łyżek dziennie lub jako dodatek do serów, ryb, mięs, sałatek, surówek, majonezów, pieczywa, dresingów, sosów winegret, dipów pesto itp. Cena 50 zł/500 ml.