Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

500 011 936

infolinia: 730  - 1700

poniedziałek  - piątek

mail: pomorskiebazarek@podr.pl

 

Facebook  Polski ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Olej lniany ekologiczny 500 ml

Certyfikat

Certyfikat

Tak

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Tak

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Tak

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Koczała

Powiat Człuchowski / Gmina Koczała

Od 1992 roku prowadzimy rodzinne gopsodarstwo rolne, a od 11-stu uprawiamy pola ekologicznie. Nasze uprawy pozbawione są zaprawiania nasion, oprysków i nawożenia. Stworzyliśmy małą rodzinna manufakturę i postanowiliśmy zająć się  produkcją olejów tłoczonych na zimno. Proces tłoczenia tą metodą  (w temperaturze poniżej 40 st.C) pozwala w pełni zachować walory odżywcze i smakowe, a także nie niszczy cennych składników zawartych w nasionach. Używamy nasion ekologicznych z własnego gospodarstwa, co sprawia, że mamy pełną kontrolę na wszystkich etapach produkcji wraz z dbałością o najwyższą jakość produktu. Oleje nie są filtrowane, o czym świadczy osad na dnie butelki, który jest normalnym zjawiskiem sedymentacji.

Olej lniany wytłoczony z lnu Szafir należy do najbogatszych z poznanych źródeł wielu cennych składników odżywczych, ważnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jest surowcem bogatym w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 oraz witaminy A, C, E czy grupy B. Regularne spożywanie oleju lnianego zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, chorób serca, nowotworów oraz zapobiega przewlekłym stanom zapalnym i pozwala na uzyskanie większej odporności. Wspomaga pracę mózgu, zapamiętywania, procesy trawienne, aktywizuje przemianę materii. Wpływa korzystnie na stan zdrowia włosów, a także poprawia elastyczność skóry.

Używać wyłącznie na zimno 1-3 łyżek dziennie lub jako dodatek do twarogu, surówek, sałatek, pieczywa, majonezów, past, dipów, zup, ziemniaków itp. Do ciepłych potraw stosować tuż przed podaniem. Cena 30 zł/500 ml. Media: eko stodola koczala