Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

500 011 936

infolinia: 730  - 1700

poniedziałek  - piątek

mail: pomorskiebazarek@podr.pl

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Zagroda Edukacyjna Alpaki na Kaszubach

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Nie

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Nie

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Nie

35,00 zł/osoba Cena do negocjacji

Nowa Huta

Powiat Kartuski / Gmina Kartuzy

Zapraszamy na zajęcia edukacyjno-relaksacyjne z alpakami i lamami pt. Kochasz zwierzaki poznaj lamy i alpaki.  Prelekcja na temat alpak i lam dopasowana do wieku dzieci podczas której dzieci dowiedzą się czym się różnią alpaki od lam, czy lama pluje i jaka jest różnica między runem alpaki, lamy i owcy.  

Możemy przygotować dla dzieci poczęstunek - ciasteczka w kształcie alpak i napoje. Istnieje również  możliwość zorganizowania ogniska i pieczenia kiełbasek na kijach lub przygotowania ( przez nas ) kiełbasek z grilla plus pieczywo, ogóreczki kiszone.

Spotkanie odbywa się ze zwierzętami przygotowanymi do pracy w alpakoterapii na terenie zagrody edukacyjnej gdzie będzie możliwy bezpośredni kontakt z alpaką i lamą, przytulanie się do nich, karmienie marchewką z ręki.

Spacer z alpakami i lamą na smyczach poza teren gospodarstwa (spacer długość dostosowana do wieku dzieci na  1 - 3 km ) w spacerku wezmą udział 3 alpaki i lama .

Możemy również wzbogacić spotkanie o zajęcia plastyczne takie jak:

1. Kolorowanie obrysu alpaki techniki - kredka, farby. Może to być wyklejanie obrysu alpaki na brystolu runem alpaki lub połączenie techniki plastelina + runo i tworzenie własnych alpak , lam.

2. Kolorowanie drewnianych ramek w wzór kaszubski  na fotografie ( dzieci będą musiały wypełnić kolorami wzór kaszubski farbkami akrylowymi) podczas trwania spotkania będą zrobione fotki z alpaką i dzieci zabierają takie ramki na pamiątkę .  

3. Nauka pracy na małych krosnach, dzieci same będą mogły wykonać małe serwetki, które zabiorą ze sobą do domu.